Podlaskie AGRO

Maszyny

Idealny na łąki i pastwiska

 

APV GP 300 Idealny na łąkiCzy wiesz, że właściwie przeprowadzone prace pozwolą na dwukrotne
zwiększenie potencjału produkcyjnego użytków zielonych? To wszystko jest możliwe dzięki maszynom firmy APV z serii GP, które doskonale sprawdzą się podczas pielęgnacji łąk, a także przy podsiewie i nowym zasiewie traw.

 

Użytki zielone z roku na rok zyskują większe uważanie. Ich prawidłowa pielęgnacja i renowacja są warunkiem uzyskania pewnego źródła masy zielonej, taniego źródła wysokiej jakości białka, a przede wszystkim wysokiej jakości pasz. Ostatnie suche lata pokazały, jak cenne potrafią być bele sianokiszonki. Dlatego w gospodarstwach nie dziwi coraz większa obecność maszyn do pielęgnacji użytków zielonych. Niezawodny sprzęt pozwoli na sprawne i szybkie przeprowadzenie koniecznych prac. Warto wyróżnić tutaj maszyny austriackiego producenta APV, który w swojej ofercie posiada gamę produktów do pielęgnacji użytków zielonych o szerokim zastosowaniu. Uwagi warte są przede wszystkim maszyny z serii GP, które dysponują połączoną broną i wałem. Ich konstrukcja umożliwia kompleksową pielęgnację użytków zielonych podczas zaledwie jednego przejazdu maszyny. Włóka wyrównująca zamontowana w GP 300 M1 sprawnie likwiduje kretowiska i inne nierówności oraz równomiernie rozprowadza glebę. Rozwiązanie to znakomicie przygotowuje teren pod działanie zębów sprężynowych, które usuwają chwasty i sfilcowanie oraz napowietrza darń. Dzięki temu siewnik rozsiewa nasiona w otwartą glebę, a wał ugniatający następnie je dogniata.Wspominany już agregat GP 300 M1 FE z serii Grünlandprofi jest najchętniej wybieraną maszyną, przede wszystkim ze względu na jego uniwersalność. Szerokość robocza 3m umożliwia zarówno umiarkowane, jak i bardzo intensywne zabiegi pielęgnacyjne, a ciężki zestaw pozwala na agresywną pracę nawet na bardzo zaniedbanych łąkach. Dlatego też model ten jest idealnym rozwiązaniem do renowacji intensywnie użytkowanych łąk i pastwisk. Szerokość robocza oraz wyjątkowa kombinacja zębów o grubości 12 mm i 8 mm, pozwala na optymalną pielęgnację darni. Agregat 300 M1, tak jak cała seria GP, może być wyposażony w różne wały, co umożliwia optymalne dopasowanie urządzenia do warunków terenowych. Możliwe jest również ustawienie intensywności pracy osobno dla każdego narzędzia roboczego urządzenia. Korzystając z wielu opcji ustawień m.in. zębów, można decydować o stopniu intensywności ich pracy. Natomiast dzięki szerokim możliwościom ustawień całego agregatu, można go z powodzeniem używać także w działalności usługowej.Warto podkreślić, iż firma APV jako jedyny producent maszyn do pielęgnacji użytków zielonych na polskim rynku oferuje system płynnej regulacji dawki wysiewu podczas jazdy. Jest to funkcja, którą bardzo chwalą sobie użytkownicy, zwłaszcza podczas podsiewu- łąka w różnych miejscach będzie potrzebowała innej dawki wsiewki. Tam, gdzie dały znać o sobie dziki, na pewno będzie trzeba zwiększyć dawkę. Również na wzniesieniach zwykle darń będzie uboższa.

Największe zalety agregatu GP 300 M1 to:

- jedyne w swoim rodzaju połączenie w technice rolniczej: dwa pola z zagiętymi, okrągłymi zębami sprężynowymi o różnych grubościach znajdujące się za włóką,
- możliwość ustawienia intensywności pracy osobno dla każdego narzędzia roboczego,
- możliwość używania wału i włóki oddzielnie lub w połączeniu z innymi narzędziami.
- płynna regulacja i kontrola dawki wysiewu podczas jazdy - bardzo istotna funkcja podczas podsiewu na zniszczonych (zwłaszcza przez zwierzynę leśną) użytkach zielonych.

Model GP300M1 FE sprawdzi się na każdym terenie zielonym: od lekkiego podsiewu po intensywną renowację użytków zielonych.

Źródło: APV Polska

Jesteś tutaj: Strona główna Artykuły Maszyny Idealny na łąki i pastwiska