Podlaskie AGRO

Porady

Nie patrz na mnie spod byka

Dziecko i_bykScenariusz wypadków przy obsłudze buhajków jest prawie zawsze taki sam. Obsługujący, który od wielu lat wykonuje te same czynności, popada w rutynę. Karmi, wygarnia obornik, rozrzuca ściółkę, czy przegania zwierzęta z kojca do kojca. Byczki, a później byki są spokojne. Nie atakują. Do czasu...

Czytaj więcej...

Rolnikiem... nie być

 

szkooleniaOsiem milionów złotych przeznaczy w tym roku Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku na rzecz szkoleń dla rolników. Warto skorzystać i wziąć udział w jednym z wielu bezpłatnych kursów. Być może zdobyta w ten sposób umiejętność będzie przyczynkiem do lepszego życia.

Czytaj więcej...

Z głową do prasy

P5280138

Do 41 wypadków podczas obsługi maszyn do zbioru siana, słomy i zielonek doszło w zeszłym roku w województwie podlaskim. Niebezpieczeństwa czaiły się głównie w trakcie agregowania z ciągnikiem pras zwijających i pras wysokiego zgniotu oraz zakładania sznurka, oczyszczania maszyny i usuwania zapchań przy włączonym napędzie.

Czytaj więcej...

Komu pieniądze, komu...

Po śmierci pełnomocnictwa do naszego konta wygasają. Wypłata pieniędzy z rachunku bankowego następuje na rzecz spadkobierców. Bank nie może zablokować rachunku wspólnego w wyniku śmierci jednego z jego współposiadaczy.

Czytaj więcej...

Dwie trzecie dla godnego

Zachowek jest roszczeniem pieniężnym przysługującym osobom najbliższym spadkodawcy, pominiętym przez niego w testamencie. Kodeks cywilny ściśle określa grupę osób uprawnionych do zachowku. Są to: zstępni (dzieci, wnuki), małżonek, rodzice spadkodawcy o ile osoby te byłyby powołane do spadku z ustawy.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Strona główna Artykuły Porady