Podlaskie AGRO

Produkcja roślinna

By nie mroził Cię przymrozek

Wiosną warto pomyśleć o ubezpieczeniu upraw od przymrozków, czy gradobicia

Z nadejściem wiosny i ruszeniem wegetacji, rośliny narażone są na występowanie przymrozków. Nieco później rolnicy martwią się o zniszczenia wywołane gradobiciem. Warto ubezpieczyć uprawy.

Czytaj więcej...

Weź to na chłodno

Flint rośnie trochę szybciej niż dentTermin siewu kukurydzy to beznakładowy czynnik, który ma ogromny wpływ na wielkość plonu. W dużym stopniu determinuje go typ kukurydzy. Wybrać flint czy dent?

Czytaj więcej...

Innowacyjna apteczka

babka lancetowata. Fot. DSVSyrop z wyciągu z babki lancetowatej jest od pokoleń znanym lekarstwem na kaszel i inne dolegliwości jamy ustnej i gardła. Powinien on znajdować się w każdej apteczce. Ale czy warto umieścić to dobrze znane ziele lecznicze jako roślinę pastewną na pastwiskach oraz łąkach i czy jest ono odpowiednie w żywieniu bydła?

Czytaj więcej...

Granulki jednak lepsze

Granulki jednak lepszeW czym sucha formulacja herbicydów jest lepsza od płynnej?

Na rynku możemy znaleźć wiele środków ochrony roślin w postaci gotowego płynu, koncentratu, proszku lub granulatu. Różnią się one nie tylko formulacją, ale też efektywnością i sposobem użycia. Które wybrać, aby efektywnie chronić plony i skutecznie walczyć z chwastami?

Czytaj więcej...

Kolba kolbę pogania

P9060029

Ponad 70 tysięcy hektarów kukurydzy na kiszonkę uprawianych jest obecnie w woj. podlaskim. Dla wszystkich zainteresowanych informacjami o tej roślinie, o walce z jej szkodnikami i technologii uprawy powołano do życia Podlaski Dzień Kukurydzy. Już 4 września na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbędzie się ta impreza. Zdecydowanie w radosnych nastrojach...

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Strona główna Artykuły Uprawa