Podlaskie AGRO

Aktualności

Gminne punkty informacyjne - informacja o ich uruchomieniu

Wszelkie wiadomości związane z wypełnianiem wniosku o płatność obszarową będzie można uzyskać w gminnych punktach informacyjnych. Od kwietnia takie miejsca będą funkcjonować w około 90 gminach, a więc w praktycznie wszystkich w woj. podlaskim. Porady będą w nich udzielane bezpłatnie.
Ta inicjatywa uruchamiana jest już po raz trzeci w ramach współpracy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Podlaskiej Izby Rolniczej, Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego oraz Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży.
Uznaliśmy, że w tym roku punkty będą jeszcze potrzebne, ze względu na to, że wnioski o płatności obszarowe w znacznym stopniu się skomplikowały – wyjaśniał podczas poniedziałkowej konferencji Mirosław Lech, przewodniczący ZGWWP.
Pracownicy PODR oraz ARiMR przeszkolą bezrobotnych, którzy zostaną zatrudnieni w punktach informacyjnych w ramach stażu lub zatrudnienia interwencyjnego.
Wypełnianiem wniosków będą się zajmować, podobnie jak w latach ubiegłych, m.in. powiatowe biura Podlaskiej Izby Rolniczej oraz placówki Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Jedyna zmiana, to że za świadczenie tych usług trzeba będzie zapłacić.
Przewiduje się, że za wypełnianie wniosków będzie jakaś odpłatność, lecz ostatnie słowo należeć będzie do nowego zarządu – powiedział Zbigniew Dembowski, wiceprezes PIR.
Natomiast wypełnienie wniosku w powiatowym zespole doradztwa rolnicze kosztować będzie 25 zł od wniosku plus 1 zł za każdą działkę ewidencyjną.
Termin składania wniosków o płatność obszarową to 15 marca-15 maja. Przedstawiciele organizacji związanych z rolnictwem, biorących udział w tej inicjatywie, zaapelowali podczas konferencji o to, by rolnicy, którzy mają taką możliwość, składali wnioski jak najwcześniej.

sam

Jesteś tutaj: Strona główna Artykuły Aktualności Gminne punkty informacyjne - informacja o ich uruchomieniu