Podlaskie AGRO

Maszyny

Nowe ciągniki rolnicze i specjalistyczne serii 5


Nowe ciągniki rolnicze i specjalistyczne serii 5

Wraz z zaprezentowaniem całkowicie nowych rodzin ciągników wielozadaniowych 5M, 5G i 5E, John Deere wykonał milowy krok w kierunku zaspokojenia potrzeb klientów na ciągniki o mocy poniżej 100 KM – w segmencie rynku o rocznej sprzedaży około 60 000 ciągników na terenie całej Unii Europejskiej, gdzie zapotrzebowanie na nowe maszyny utrzymywało się na stabilnym poziomie i nigdy nie spadło poniżej 50 000 ciągników rocznie.

Szeroki zakres dostępnych mocy, funkcji i opcji czyni ciągniki wielozadaniowe John Deere szczególnie cennymi narzędziami pracy w gospodarstwach o produkcji roślinnej i mieszanej, zwłaszcza o mniejszym areale lub mniej intensywnym profilu działania, ale również w firmach usługowych. 18 nowych modeli stanowi uzupełnienie najnowocześniejszej serii ciągników 5R, które zostały wprowadzone do sprzedaży w zeszłym roku. Dzięki nowej serii znacząco rozszerza się gama ciągników oferowanych przez John Deere:

Ciągniki serii 5M to maszyny ogólnego przeznaczenia idealnie dopasowane do współpracy z WOM i zastosowań ogólnych pod względem charakterystyki technicznej, mocy silnika i osiągów (modele: 5070M, 5080M, 5085M, 5090M, 5095M i 5100M).

Seria 5G (modele: 5080G, 5090G i 5100G) dla mniejszych gospodarstw z produkcją roślinną i mieszaną oraz tam, gdzie wymagana jest specjalna konfiguracja ciągnika – z dużym prześwitem nad podłożem (seria GH), sadownicze (seria GF), do winnic (GV)

Ciągniki bez kabiny serii 5E (5055E, 5065E i 5075E) dla osób trudniących się rolnictwem dorywczo i gospodarstw specjalistycznych.

Ciągniki John Deere serii 5M

Dzięki zwartym wymiarom, ciągniki te są idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich gospodarstw zajmujących się produkcją zwierzęcą. Ponieważ klienci wykorzystują je głównie do wykonywania prac takich, jak zadawanie pokarmu zwierzętom, praca z ładowaczem czołowym, koszenie, belowanie, transport i rozrzucanie nawozów, ciągniki te są najlepiej przystosowane do tych właśnie funkcji. Wyjątkowo cennym rozwiązaniem dla użytkowników serii 5M będzie ładowacz czołowy John Deere doskonale przygotowany do współpracy z ciągnikiem.

Ciągniki John Deere nowej serii 5M posiadają 4,5 litrowy silnik wysokoprężny John Deere PowerTech M (spełniający normę emisji spalin IIIA) o mocy znamionowej od 70 do 100 KM (wg 97/68 EC). Silnik ten jest wyposażony w mechanicznie sterowany układ wtrysku, turbosprężarkę, chłodnicę powietrza doładowania powietrze powietrze oraz wysuwany skraplacz układu klimatyzacji. Oprócz zredukowanej emisji spalin, ten potężny i niezawodny silnik posiada 2% zapas mocy i zapewnia 34% wzrost momentu obrotowego, dzięki czemu podoła nawet najtrudniejszym zadaniom. Wysuwany skraplacz układu klimatyzacji to tylko jedno z udogodnień w zakresie obsługi codziennej.

Jesteś tutaj: Strona główna Artykuły Maszyny Nowe ciągniki rolnicze i specjalistyczne serii 5