Maszyny
Przyczepa RC2100
Produkcja przyczepy niskopodwoziowej została zapoczątkowana z myślą o rolnikach - przedsiębiorcach. Pronar jest pierwszym polskim producentem oferującym tego typu przyczepy w naszym kraju.
Główne elementy konstrukcji przyczepy RC2100 wykonano ze stali o podwyższonej wytrzymałości. Wyposażona jest ona w zawieszenie mechaniczne na resorach parabolicznych oraz w resorowany dwiema sprężynami dyszel, który wpływa na zmniejszenie przenoszonych drgań na ciągnik. Konstrukcja przyczepy umożliwia transport ok.15 t ładunku. Łączna długość powierzchni ładunkowej platformy wynosi 7m, zaś najazdów - 1,9 m. Maksymalna prędkość, z jaką może poruszać się po drogach wynosi 40 km/h, planowana jest również wersja o prędkości 60 km/h.
Przyczepa bardzo stabilnie zachowuje się w terenie. Jest niezwykle zwrotna, łatwa w obsłudze, posiada niskie wymagania w zakresie konserwacji. Nowością jest hydraulicznie podnoszona i składana podpora dyszla. Element ten zapobiega ryzyku zaczepienia o nierówne podłoże w czasie jazdy.
Wykonana z twardego dębu podłoga to rozwiązanie wytrzymałe i odporne na zużycie, znacznie lepsze niż ulegająca szybkiemu wypracowaniu podłoga wykonana z desek sosnowych, czy świerkowych. Łączenie desek na wpust zapobiega powstawaniu szczelin oraz ogranicza odkształcenia podłogi w trakcie przewożenia ciężkich ładunków. Impregnacja zabezpiecza drewno przed wilgocią.
Istnieje możliwość poszerzenia powierzchni załadunku o dwa rzędy desek - po 25 cm z każdej strony. Efekt ten uzyskano dzięki odkładanym z obu stron bocznym podpórkom. Deski te przewożone są pod podłogą w specjalnie do tego celu zaprojektowanym koszu.
Przyczepa RC2100 może być wyposażona w zamykaną na klucz skrzynkę narzędziową z tworzywa sztucznego, przeciwnajazdowe bariery boczne, automatyczny regulator siły hamowania (ALB), a także jedno bądź dwa koła boczne. Opcjonalnie może posiadać również 30-litrowy zbiornik na wodę z pojemnikiem na mydło, który jest bardzo pomocny przy utrzymaniu higieny podczas pracy. W zależności od zapotrzebowania dostępne są różne typy dyszla: stały, obrotowy lub kulowy.
Cena: ok. 60 tys. zł (netto)